UNIQUE SOUND

Zvuk dobových kapel ze 60. a 70. let nás fascinuje a nikdy fascinovat nepřestane. Našim cílem je se tomuto zvuku co nejvíce přiblížit a zprostředkovat tak našim fanouškům křehké pouto mezi zlatou érou rock´n´rollu a současným světem. Originálního dobového zvuku dosáhnete pouze tím, že budete hrát na originální dobové nástroje. To je pravda, kterou nelze žádnými digitálními simulátory obelhat. Snažíme se proto používat takové nástroje a aparáty, abychom se co nejvíce přiblížili dobovému zvuku. V našem vybavení naleznete značky jako Hammond, Fender, Wem, Sound City, Selmer nebo Hiwatt. Stačí jen dodat, že většina z nich je mnohem starší než většina členů kapely. Našemu vybavení jsme věnovali celou samostatnou stránku, tak neváhejte a podívejte se.

Více o našem vybavení

UNIQUE EXPERIENCE

Vždy se snažíme odehrát koncert na 100% ať už jde o malý klub, kulturní dům nebo velký open-air. Hudba Pink Floyd se pro nás nikdy nestala rutinou a živé hraní jejich skladeb si stále velmi užíváme. Pokud to prostory dovolují, doprovázíme naše koncerty video projekcí a světelnou show. Jedinečné koncertní místo a téměř domovská scéna je pro nás Hvězdárna v Brně. Spojení hudby Pink Floyd a vesmíru zde dosahuje netušených dimenzí. Důležitým pojmem pro naše koncerty je slovo „interpretace“. Stejně jako symfonické orchestry interpretují skladby klasických i moderních skladatelů, tak my interpretujeme hudbu Pink Floyd. I z toho důvodu preferujeme raději zahraniční termín „tribute band“ než „revival“. Chceme především zprostředkovat posluchačům zážitek z živého hraní skladeb Pink Floyd, zprostředkovat pocit té doby, zprostředkovat zkušenost.

Přijďte na koncert

HISTORIE

Skupina Distant Bells byla založena 3.11.2003 a to původně jen pro ztvárnění živé kapely v divadelní hře „Odysea zvaná Pink Floyd“ napsané Přemkem Dofkem a Karlem Carbolem. Z této sestavy se zrodila kapela, která začala fungovat pod jménem Distant Bells. Autorem názvu kapely byl tehdejší basista Milan Zink. „Distant Bells“ je část textu písně Fat Old Sun z alba Atom Hearth Mother. V průběhu času koncertovala kapela rok od roku více, dostala se i do Německa, Rakouska, Polska nebo Slovenska. Domovskými scénami se staly kluby Vagon v Praze, Metro Music Bar v Brně, Šeříkovka v Plzni, Stará Masna v Kroměříži a další. Velkým milníkem v naší historii je objev unikátní scény v brněnské Hvězdárně. První koncert zde jsme odehráli už v roce 2008.

Členové kapely


team-member

Přemek Dofek

Solo Guitar/Steel Guitar/Vocal
team-member

Ondřej Bystrý

Keyboards/Saxophone/Guitars/Vocal
team-member

Jan Mendelsson

Keyboards/Synths


team-member

Jan Sysel

Rhytm Guitar/Acoustic Guitars/Vocal


team-member

Jan Šafář

Bass
team-member

Jakub ``Kočka`` Kočička

Drums
team-member

Michaela Halaštová

Drums
team-member

Anna Klečková

Backing Vocal